Solární vytápění domu - naše zkušenost

Dne: 10.3.2023, #Bydlení offgrid

Slunce nám nabízí velké množství energie. Pojďme tedy vytápět sluncem. Pasivní solární vyhřívání domu je skvělá forma vyhřívání zdarma. Paprsky slunce svítí skrze okna domu a tím ho ohřívají. Posílit tento proces se dá další akumulací tepla. Na začátku března jsme několik dní po sobě nemuseli topit a to díky pasivnímu vyhřívání sluncem a akumulaci tepla hlínou. I v zimě, když zasvítí, tak se dům vyhřeje a topit není potřeba.

Přečíst

Používání raketových kamen

Dne: 13.10.2022, #Bydlení offgrid

Rádi se podělíme o zkušenosti z používání raketových kamen, ve kterých topíme ji několikátou sezónu. Máme díky nim doma příjemné teplo a velmi nízkou spotřebu dřeva. Topíme vždy jednou denně na tři polena a nepřikládáme.

Přečíst

Solární elektrárna v ostrovním systému a fungování s ní

Dne: 11.10.2022, #Bydlení offgrid

Informace o používání FVE v ostrovním systému. Jakou elektrárnu máme, co za spotřebiče používáme i jak nám energie stačí v přechodném období i v zimě.

Přečíst

Náklady na bydlení v ostrovním domě na rok

Dne: 8.9.2022, #Bydlení offgrid

Jaké jsou náklady na bydlení v ostrovním domě? To se konkrétně dozvíte v tomto článku. Offgrid bydlení není moc nákladné.

Přečíst

Zima offgrid 2021/2022

Dne: 12.7.2022, #Bydlení offgrid

Ostrovní bydlení přes zimu se může zdát jako těžké a náročné téma. Není tomu tak! V tomto článku najdete informace, jak jsem zvládli zimu 2021/2022 a jak skvělá byla!

Přečíst

Předchozí  •  Další