Začátek samotné stavby earthshipy

Dne: 30.5.2015, #Stavba

Rozměření nanečisto aneb "Hmmm. Kam si tu Earthshipu dáme?"

Necelý hektar, trochu z kopce, trochu na západ, uprostřed jeden lodní kontejner, po okrajích pozemku keříky a topoly... Nejlépe co nejdále od vedlejšího komerčního pole, daleko od silnice. Nakonec vyšlo umístění trochu do svahu, na velmi pěkné místo. Nanečisto jsme si vykolíkovali rozměry celkového zaujetí plochy i s valem hlíny za Earthshipou. To bylo sice mooc pěkné, ale chtělo to začít vyhrabávat rovinu.

Vyhrabání roviny

Na bagr jsme čekali docela dlouho, ale když k nám dorazil, již se konečně něco hnulo! Nejdříve nám bagřík shrábnul ornici, poté zarovnal plochu. Převýšení z jednoho konce na druhý je asi třičtvrtě metru. Ale nevypadá to tak drasticky:D. Práce sice trvala několik hodin, ale nedalo se nic dělat:). Vznikl velký val, ze kterého se bude brát hlína do pneumatik. Až dojde, bude se muset kopat růčo.

Vybagrování pozemku pro základ stavby
Vybagrování roviny

Konečné vytyčení aneb "Tak jak že bude ten náš domeček vlastně velký??"

Rovná plocha, hurá. Vyměřili jsme finální rozměry Earthshipy, které vyšly na málohodných 10mX6m. Natáhli jsme provázky do nejlepších úhlů, jaké jsme uměli a šli koupit izolaci.

Izolace pod Earthshipu

Plocha nebyla zase tak nejrovnější, jak se zdálo na první pohled, když jsme na ni položili lepenku IPA, ale dalo se to. Druhá vrstva izolace jsou polystyrenové vrstvy. Snad budou stačit a nebudou dělat problémy:).

1.vstrva pneumatik aneb "Pneumatiky, nadešel váš čas..."

Co přijde na izolaci? Pneumatiky! Rozestavěli jsme první řadu, abychom zjistili rozložení - vyšlo to parádně! S nějakými těmi přesuny, samozřejmě. Celkem 46 pneumatik daných rozměrů. Spotřeba kartonu na dno pneumatik je opravdu alarmující, ale tak co jiného použít, že. "Hmm a teď ta hlína prosím." Nasypávat, nakopávat, nasypávat, nabouchávat. Je to sice vyčerpávající, ale když byla první vrstva hotová - bylo to super:)).

Položená první vrstva pneumatik
První vrstva pneumatik

2.vrstva pneumatik

Vsrty jsou k sobě přišroubovány čtyřmi šrouby, aby se nikam nehýbaly. Na 2.vsrtvu padlo více kartonu než na 1. - raději více něž by se to propadlo. A opět vození hlíny. Zde jsme zatím skončili - 2 strany jen s naházenou hlínou. Pokračování v příštích dnech.:)

Položená druhá vrstva pneumatik
Druhá vrstva pneumatik