Ostatní materiály

Dne: 29.12.2013, #Stavba

Krom již zmiňovaných pneumatik a skleněných lahví budeme na konstrukci používat i další materiály.

Sklo

Skleník má velká okna, která jsou bezrámová. Další skla jsou v příčce mezi skleníkem a místnostma (velké, prosklené, odsunovací dveře a okna do koupelny). A pak ještě čtyři střešní okna, dvě do skleníku, jedno na verandu a jedno na boční WC.

Dřevo

Konstrukce celého skleníku je ze dřeva. Střechu ponesou dřevěné trámy, pokud možno kulatina. Na nich budou prkna ze spodní (pohledové) strany ohoblovaná. Většina nábytku a vnitřního vybavení bude z masivního dřeva. OSB desky ponesou plech na střeše.

Tepelná a hydro izolace

Za zdí z pneumatik bude izolace tepelná i hydro. Nádrže budou mít tepelnou izolaci. Na střeše bude silná vrstva tepelné izolace a hydro izolace. Podezdívka pod skleníkem bude také izolována tepelnou i hydro izolací. Podlaha bude mít určitě hydro izolaci, pokud bude mít i tepelnou tak alespoň v hloube 30cm pod podlahou aby zůstala dostatečná vrstva termomasy. A všechny zbývající vnější stěny budou mít určitě také tepelnou izolaci.

Na střeše bude plech na ploché střechy. Také veškeré konstrukce skleníku, které budou vystaveny vnějšímu prostředí, budou oplechované.

Na podlahy budeme používat dlaždice do míst kde je nutná snadná údržba (kuchyň a kouplena), jinde bude řezaný kámen.

Samozřejmě bude na stavbu potřeba také dost betonu. A mnohé další materiály, které se nevymikají běžné výstavbě.