Po prostudování mnoha článků, názoru lidí a zkušeností ze zemělodí v Evropě i ve světě jsem přistoupil ke změnám v projektu. Podnebí v Evropě je velice odlišné od toho v Americe, kde zemělodě vznikly. U nás máme mnohem méně slunečných dní než v Americe. V Americe jich je každý rok přes 200, zatímco u nás jsou i roky kdy není slunečných dní víc než 100. Z toho důvodu budeme daleko více závislí i na jiném vytápění než jen přímý sluneční zisk. Z toho důvodu bude pod celou podlahou obytných ploch umístěno podlahové vytápění.
Další věcí je, že v Americe používají samotné teplo země na stabilizaci vnitřní teploty zemělodí. Teplota země se dá odhadnout podle průměrné roční teploty vzduchu + množství získané energie ze slunce. V Americe počítají s teplotou 14-15stupňů, zatímco u nás je to 7-8stupňů. Z toho plyne, že my určitě teplo země využívat nemůžeme, tím pádem bude důkladně odizolovaná celá zeměloď od okolí. Pod podlahou bude 10cm izolace a bude přerušen tepelný most, který vzniká na pneumatikové zdi. (na obrázku žlutě) A také bude část vnitřní příčky mezi skleníkem a obytným prostorem postavena z pneumatik. Které budou sloužit jako akumulátor tepla ze slunce.
Také u nás je daleko větší vlhkost než v Americe. To se projeví hlavně v zimě, kdy může vlhkost kondenzovat a poškozovat konstrukci. Abych omezil tento problém, zkusím alespoň do jedné z trubek na přívod vzduchu zabudovat nějaké vytápění (předehřátí pomocí kamen), které nám dovolí toto větrání nezavírat na zimu a nechat dovnitř proudit čerstvý předehřátý vzduch. Toto je zatím jen nápad, který je potřeba dotáhnout dokonce.